Nowe serwery PowerEdge

Dell wprowadza na rynek nowe modele serwerów PowerEdge, instalując w jednym z nich nowe procesory Xeon 5400 oparte na architekturze Penryn.

Serwer PowerEdge R900 zawiera czterordzeniowy układ Xeon 5400, jest zamknięty w obudowie przystosowanej do instalowania w szafie i towarzyszy mu nowa wersja oprogramowania OpenManage 5.3, które zarządza systemami. Dell wprowadził do oprogramowania szereg nowych opcji, które ułatwiają zarządzanie wirtualnymi środowiskami obliczeniowymi. PowerEdge R900 może obsługiwać wymagające aplikacje, takie jak SQL Server czy Oracle.

Nowe serwery PowerEdge
Kolejne nowe serwery noszą nazwy PowerEdge R200 (zdjęcie obok) i PowerEdge T105. Pierwszy serwer (R200) jest oparty na układach Intela (Pentium Dual-Core, Core 2 Duo, Dual-Core Intel Xeon 3000 lub Quad-Core Intel Xeon X3200, a drugi (T105) na układach Opteron (AMD).

Zobacz również:

  • Dane w centrum świata
  • AI ma duży apetyt na prąd. Google znalazł na to sposób

Dell zmienia też nazewnictwo serwerów, co pozwoli je łatwiej identyfikować. Pierwsza litera będzie teraz informować użytkownika o konstrukcji serwera (litera T oznacza, że mamy do czynienia z serwerem wolno stojącym, litera M jest to serwer modularny, a litera R że jest to serwer stelażowy. Liczby umieszczane za literą T, M lub R informują po kolei o ilości gniazd na procesory, określają generację serwera oraz firmę, której procesory znajdują się w serwerze (0 to Intel, a 5 to AMD). I tak nazwa PowerEdge T105 oznacza, że jest to serwer wolno stojący 10-tej generacji oparty na układach AMD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200